Teknik- og Klimaudvalget

Medlemmer i Teknik- og Klimaudvalget

 

Carsten Leth Schmidt (S)

Formand for Teknik- og Klimaudvalget og medlem af Økonomiudvalget

Mobil: 24 65 79 16 cals@haderslev.dk
 

Kim Kabelka (A) - Orlov

På orlov pr. 1. november 2022.

Mobil: 40 52 80 12 kika@haderslev.dk
 

Bent Kloster (V)

Formand for Land- og Byudviklingsudvalget og medlem af Økonomiudvalget og Teknik- og Klimaudvalget

Mobil: 40 31 17 86 bklo@haderslev.dk
 

Jannie B. Westergaard (C)

Medlem af Teknik- og Klimaudvalget og Social- og Handicapudvalget

Mobil: 21 43 74 64 jawe@haderslev.dk
 

Benny Bonde (D)

Medlem af Økonomiudvalget og Teknik- og Klimaudvalget

Mobil: 40 17 52 66 bebo@haderslev.dk
 

Børge Koch (B)

Formand for Vækst- og Udviklingsudvalget og medlem af Økonomiudvalget og Teknik- og Klimaudvalget

Mobil: 61 15 42 03 boko@haderslev.dk
 

Helene H. Appel (Ø)

Medlem af Teknik- og Klimaudvalget og Beskæftigelse- og Borgerserviceudvalget

Mobil: 21 42 09 64 hhap@haderslev.dk

Teknik- og Klimaudvalgets møder i 2023

  • Mandag den 6. februar 2023
  • Mandag den 6. marts 2023
  • Mandag den 17. april 2023
  • Mandag den 8. maj 2023
  • Mandag den 22. maj 2023
  • Mandag den 12. juni 2023
  • Mandag den 14. august 2023
  • Mandag den 11. september 2023
  • Mandag den 9. oktober 2023
  • Mandag den 6. november 2023
  • Mandag den 4. december 2023

Teknik- og Klimaudvalgets dagsordener og referater

Her kan du finde dagsordener og referater fra møder i Teknik- og Klimaudvalget. Du har også mulighed for at abonnere på både dagsordener og referater fra møderne.

Teknik- og Klimaudvalgets forretningsorden

Kontakt Sekretariat og Udvikling

Christian X's Vej 39, Indgang A
6100 Haderslev
74 34 34 34
ÅbningstiderTelefontidFremmøde
Mandag9 - 1510 - 15
Tirsdag9 - 1510 - 15
Onsdag9 - 1510 - 15
Torsdag9 - 1710 - 17
Fredag9 - 1310 - 13
Åbningstider
Telefontid
Mandag 9 - 15
Tirsdag 9 - 15
Onsdag 9 - 15
Torsdag 9 - 17
Fredag 9 - 13
Fremmøde
Mandag 10 - 15
Tirsdag 10 - 15
Onsdag 10 - 15
Torsdag 10 - 17
Fredag 10 - 13